S E Z N Á M E K


z vašich komentářů

7. května 2006 v 20:10
Tady se pokusím nějakým způsobem propojit vaše dotazy a odpovědi na ně, aby se v tom lépe orientovalo. Pokud znáš jinou odpověď než je uvedena přidej ji zde. Víc hlav, víc ví.
1. Úvodní stránka
2. Založení galerie
3. Spodní lišta - zápatí
4. Rozcestník
-----------------------------------------------
1. Já mám problémek : dá se nějak nastavit nějakej článek nebo něco, co se zobrazí když najedu na ty stránky? Bo mně se tam vždycky zobrazí všechno co jsem napsala jako poslední a já mám na "přední stranu" takovej fajnej obrázek... pls HELP
Toto je bohužel základní vlastnost blogu. Částečně se to dá vyřešit, že si založíš rubriku např. Úvod, Home, Začátek,Welcome ... nebo jiný výstižný název, kterou umístíš nahoru v menu a necháš v ní pouze jeden úvodní článek. Většina návštěvníků na ni klikne. Pokud píšeš komentáře na jiné blogy, dej do kolonky web adresu přímo na tuto stránku. Ti, co prohlíží blogy tímto způsobem se dostanou tam, kam potřebuješ. Má to i své výhody i když se to na první pohled nezdá. Pokud máš nějaký blog oblíbený a chodíš na něj častěji, tak hned víš, jestli jsou tam nějaké novinky a nemusíš procházet celý blog co je na něm nového.
Druhá možnost je - pokud máš dostatek trpělivosti, tak vždy, když píšeš nový článek tento úvodní překopíruj do toho nového a ten nový piš na jeho původní místo. Tím si zaručíš, že bude skutečně první pro všechny, ale máš-li hodně příspěvků hrozí z toho zmagoření.
Pokud se rozhodneš pro tuto možnost doporučuji si v nastevení dát, aby se ti zobrazoval jen jeden článek.
Pokud se s tím však nedokážeš smířit budeš muset využít jiný produkt např. estranky, které lze vytvářet taky bez znalosti html a tuto vlastnost nemají.
--------------------
2. a druhý problém:D...newěděla by tu naka hodná osůbka jak založit galerii nebo jak třeba udělat to když máte v aktualnich polažkách třeba satanismus kliknete na to a pak se mi zobrazí ruzny temata co se toho týčou pls to mi važně nejde udělat newíte jak ne to,?
odpověď na první část - jak založit galerii
1). v nastavení, v položkách menu si přetáhneš galerii a dáš použít. 2). tam, kde si natahuješ do blogu obrázky si u složky, kterou chceš zveřejnit v galerii zatrhneš publikovat. To ovšem ještě nemusí být zárukou, že se ti zobrazí. Pokud ne, tak se s každou další galerií musíš vrátit do položek menu a dát použít. Toto je potřeba i v případě, že měníš název.
--------------------
3. Když najedu do rubrik, já nevim, např. texty, a mám tam jen jeden kratičkej článek, který je ktatší než menu, tak se mi ta úplně spodní lišta posune nahoru tak, že překrývá menu a vypadá to hrozně, nevim kde jsem co zapomněla nastavit nebo tak :)
odpověď
Je to v nastavení, položka zápatí. Dá se buď schovat úplně, nebo zvolit možnost vedle menu. Je tam možnost i změny textu.
---------------------
4. Jak udělat rozcestník
je to vlastně celý princip tohoto seznámku. Odkazovat můžeš na jednotlivé stránky vlastního blogu nebo na jiné stránky - v podstatě aktivní odkazy. Ty vytvoříš v článku když píšeš nový nebo dáš upravit text , klikneš na ikonu (modrá zeměkoule s ležatou osmičkou - v horní řádce úprav) naskočí ti tabulka, jako text si můžeš napsat cokoli a do adresy skopíruješ adresu konkrétní stránky, na kterou chceš odkazovat. Adresa každé sránky je nahoře a začíná http:......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.